Dużo zwrotów akcji miały weekendowe mecze przy ulicy Parkowej. Zmieniał się nie tylko wynik, ale i pogoda – raz padało, raz świeciło słońce. Ostatecznie gnieźnianie zakończyli weekend z bilansem dwóch wygranych i jednej porażki.

Sporą dramaturgię miał chociażby sobotni mecz Aseko Orła Gniezno ze Śląskiem Świętochłowice. W nim górą byli goście, którzy triumfowali 80:78.

ASEKO ORZEŁ GNIEZNO: 78
11. Paweł Kozłowski (4,3,4,4,4) 19
12. Mikołaj Reszelewski (1,1,1,2*) 5+1
13. Michał Nowak (3,3,4,3,3) 16
14. Michał Menz NS
15. Arkadiusz Szymański (3*,4,4,3,1) 15+1
16. Mikołaj Menz (4,4,4,2,2) 16
17. Arkadiusz Graczyk (1,1,1,1) 4
18. Borys Kołodziejski NS
19. Dawid Zachmyc (2*,w) 2+1
20. Łukasz Łaniecki (1,w) 1

MS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE: 80
1. Patryk Bielaczek (2*,1,2,-) 5+1
2. Marcin Kołata (3,3,3,3,1) 13
3. Szymon Kowalczyk (2,2,2*,1,2) 9+1
4. Dawid Bas (4,4,3,4,3) 18
5. Kamil Bielaczek (2,2*,4,2) 10+1
6. Igor Orłowski (3,1,2*,2) 8+1
7. Jakub Jajeśniak (2*,-,-,-) 2+1
8. Marcel Krzykowski (4,3,3,1,4) 15
9. Kamil Bielica NS

BIEG PO BIEGU:
1. Mikołaj Menz, Igor Orłowski, Jakub Jajeśniak, Arkadiusz Graczyk 5:5 (5:5)
2. Paweł Kozłowski, Marcin Kołata, Patryk Bielaczek, Mikołaj Reszelewski 5:5 (10:10)
3. Dawid Bas, Michał Nowak, Szymon Kowalczyk, Łukasz Łaniecki 4:6 (14:16)
4. Mikołaj Menz, Arkadiusz Szymański, Kamil Bielaczek, Igor Orłowski 7:3 (21:19)
5 Marcel Krzykowski, Michał Nowak, Szymon Kowalczyk, Arkadiusz Graczyk 4:6 (25:25)
6. Arkadiusz Szymański, Marcin Kołata, Kamil Bielaczek, Mikołaj Reszelewski 5:5 (30:30)
7. Dawid Bas, Paweł Kozłowski, Dawid Zachmyc, Patryk Bielaczek 5:5 (35:35)
8. Mikołaj Menz, Marcel Krzykowski, Igor Orłowski, Arkadiusz Graczyk 5:5 (40:40)
9. Michał Nowak, Marcin Kołata, Patryk Bielaczek, Dawid Zachmyc (W) 4:5 (44:45)
10. Paweł Kozłowski, Dawid Bas, Szymon Kowalczyk, Mikołaj Reszelewski 5:5 (49:50)
11. Kamil Bielaczek, Michał Nowak, Igor Orłowski, Arkadiusz Graczyk 4:6 (53:56)
12. Arkadiusz Szymański, Marcel Krzykowski, Mikołaj Menz, Szymon Kowalczyk 6:4 (59:60)
13. Paweł Kozłowski, Marcin Kołata, Kamil Bielaczek, Łukasz Łaniecki (W) 4:5 (63:65)
14. Dawid Bas, Arkadiusz Szymański, Mikołaj Reszelewski, Marcel Krzykowski 5:5 (68:70)
15. Marcel Krzykowski, Michał Nowak, Szymon Kowalczyk, Arkadiusz Szymański 4:6 (72:76)
16. Paweł Kozłowski, Dawid Bas, Mikołaj Menz, Marcin Kołata 6:4 (78:80)

W niedzielę Aseko Orzeł zrehabilitował się za sobotnie niepowodzenie. Podopieczni Marcina Puka triumfowali 15 “oczkami”, co oznaczało zwycięstwo za trzy punkty (2 za wygraną i 1 za lepszy bilans w dwumeczu).

ASEKO ORZEŁ GNIEZNO: 87
11. Paweł Kozłowski (3,3*,4,3*,4) 17+2
12. Mikołaj Reszelewski (1,1,2,1) 5
13. Michał Nowak (4,2*,2,3) 11+1
14. Borys Kołodziejski (1,-,1,-) 2
15. Arkadiusz Szymański (3*,2,3*,3,4) 15+2
16. Mikołaj Menz (4,4,4,4,3*) 19+1
17. Arkadiusz Graczyk (1,3,2,1) 7
18. Dawid Zachmyc (4,4,3*) 11+1
19. Łukasz Łaniecki NS
20. Dariusz Bierniewicz NS

TSŻ SCHOENBERGER TORUŃ: 72
1. Remigiusz Burchardt (4,2,4,2,w) 12
2. Jakub Kościecha (2,3*,3*,2,1) 11+2
3. Paweł Cegielski (3,1,3,2,2) 11
4. Łukasz Marchlewski (2*,1,-,-) 3+1
5. Marcin Paradziński (2,4,4,1,4,2) 17
6. Kosma Syrkowski (2*,1,3,2) 8+1
7. Filip Kowalski (-,-,1,1) 2
8. Jakub Sawiński (3,4,1) 8
9. Fryderyka Wojciechowska NS
10. Oliwier Kędziora NS

BIEG PO BIEGU:
1. Mikołaj Menz, Jakub Sawiński, Kosma Syrkowski, Arkadiusz Graczyk 5:5 (5:5)
2. Remigiusz Burchardt, Paweł Kozłowski, Jakub Kościecha, Mikołaj Reszelewski 4:6 (9:11)
3. Michał Nowak, Paweł Cegielski, Łukasz Marchlewski, Borys Kołodziejski 5:5 (14:16)
4. Mikołaj Menz, Arkadiusz Szymański, Marcin Paradziński, Kosma Syrkowski 7:3 (21:19)
5 Jakub Sawiński, Arkadiusz Graczyk, Michał Nowak, Paweł Cegielski 5:5 (26:24)
6. Marcin Paradziński, Jakub Kościecha, Arkadiusz Szymański, Mikołaj Reszelewski 3:7 (29:31)
7. Dawid Zachmyc, Paweł Kozłowski, Remigiusz Burchardt, Łukasz Marchlewski 7:3 (36:34)
8. Mikołaj Menz, Kosma Syrkowski, Arkadiusz Graczyk, Filip Kowalski 6:4 (42:38)
9. Remigiusz Burchardt, Jakub Kościecha, Michał Nowak, Borys Kołodziejski 3:7 (45:45)
10. Paweł Kozłowski, Paweł Cegielski, Mikołaj Reszelewski, Jakub Sawiński 6:4 (51:49)
11. Marcin Paradziński, Michał Nowak, Kosma Syrkowski, Arkadiusz Graczyk 4:6 (55:55)
12. Mikołaj Menz, Arkadiusz Szymański, Paweł Cegielski, Filip Kowalski 7:3 (62:58)
13. Dawid Zachmyc, Paweł Kozłowski, Jakub Kościecha, Marcin Paradziński 7:3 (69:61)
14. Marcin Paradziński, Arkadiusz Szymański, Remigiusz Burchardt, Mikołaj Reszelewski 4:6 (73:67)
15. Arkadiusz Szymański, Dawid Zachmyc, Paweł Cegielski, Jakub Kościecha 7:3 (80:70)
16. Paweł Kozłowski, Mikołaj Menz, Marcin Paradziński, Remigiusz Burchardt (W) 7:2 (87:72)

Wypowiedzi po meczach CS Superligi:

Na zakończenie maratonu triumfował Renault AutoSanok Orzeł Gniezno, który w Młodej CS Superlidze pokonał TSŻ Toruń. Gospodarze prowadzili przez całe spotkanie. Było to chyba najspokojniejsze, choć niepozbawione emocji, spotkanie w ten weekend.

RENAULT AUTOSANOK ORZEŁ GNIEZNO: 78
11. Dawid Zachmyc (4,4,-,-) 8
12. Michał Menz (2,2,-,1) 5
13. Mikołaj Reszelewski (3*,4,4,2,3) 16+1
14. Marcel Morawski (-,1,-,-,1) 2
15. Mikołaj Menz (4,4,4,4,4) 20
16. Wiktoria Łaniecka (1,-,1,-) 2
17. Łukasz Kokott (4,3*,4) 11+1
18. Arkadiusz Graczyk (4,1,1,4) 10
19. Mikołaj Podrzycki (1,1) 2
20. Nikodem Koperski (1,1) 2

TSŻ SCHOENBERGER TORUŃ: 72
1. Fryderyka Wojciechowska (3,2*,2*,3,2*) 12+3
2. Filip Kowalski (1,3,3,4,4) 15
3. Jakub Sawiński (1,2*,3,1,2*) 9+2
4. Kosma Syrkowski (2,3,2*,2*,3) 12+2
5. Jakub Kościecha (3,3,3,3*,3) 15+1
6. Oliwier Kędziora (2*,1,2*,2,2) 9+2

BIEG PO BIEGU:
1. Dawid Zachmyc, Fryderyka Wojciechowska, Michał Menz, Filip Kowalski 6:4 (6:4)
2. Arkadiusz Graczyk, Mikołaj Reszelewski, Kosma Syrkowski, Jakub Sawiński 7:3 (13:7)
3. Mikołaj Menz, Jakub Kościecha, Oliwier Kędziora, Wiktoria Łaniecka 5:5 (18:12)
4. Mikołaj Reszelewski, Filip Kowalski, Fryderyka Wojciechowska, Marcel Morawski 5:5 (23:17)
5. Mikołaj Menz, Kosma Syrkowski, Jakub Sawiński, Arkadiusz Graczyk 5:5 (28:22)
6. Dawid Zachmyc, Jakub Kościecha, Michał Menz, Oliwier Kędziora 6:4 (34:26)
7. Mikołaj Menz, Filip Kowalski, Fryderyka Wojciechowska, Wiktoria Łaniecka 5:5 (39:31)
8. Łukasz Kokott, Jakub Sawiński, Kosma Syrkowski, Arkadiusz Graczyk 5:5 (44:36)
9. Mikołaj Reszelewski, Jakub Kościecha, Oliwier Kędziora, Mikołaj Podrzycki 5:5 (49:41)
10. Mikołaj Menz, Fryderyka Wojciechowska, Kosma Syrkowski, Michał Menz 5:5 (54:46)
11. Filip Kowalski, Jakub Kościecha, Mikołaj Reszelewski, Nikodem Koperski 3:7 (57:53)
12. Arkadiusz Graczyk, Łukasz Kokott, Oliwier Kędziora, Jakub Sawiński 7:3 (64:56)
13. Filip Kowalski, Mikołaj Reszelewski, Oliwier Kędziora, Marcel Morawski 4:6 (68:62)
14. Mikołaj Menz, Kosma Syrkowski, Fryderyka Wojciechowska, Mikołaj Podrzycki 5:5 (73:67)
15. Łukasz Kokott, Jakub Kościecha, Jakub Sawiński, Nikodem Koperski 5:5 (78:72)

Nasi partnerzy: